Wójt Maria Włodarczyk bardzo broniła wydatków gminy na umowy zlecenia i umowy o dzieło. Chodzi o lata 2015-2019. Wójt nie chciała udostępnić tych informacji. Musiałem szukać sprawiedliwości w Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Częstochowie, które przyznało mi rację.
Wójt przegrała przed SKO.
Uzasadnienie w tej sprawie znajdziecie poniżej.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Chyba najwyższy czas na emeryturę.
Istotne i ważne dawniej pojęcie arcana rei publicae
– tajniki rządzenia, ukryta prawda o planach i poczynaniach władcy
ustąpiła miejsca roszczeniu jawności i przejrzystości.
Witam,
Proszę o sprawdzenie czy koszt przyłączenia do sieci kanalizacyjnej było zgodne z prawem tym bardziej żeby było to budowane ze środków Unii Europejskiej.
“Zgodnie z przepisami właściciel nieruchomości ponosi koszt budowy przyłącza, a przedsiębiorstwo wodociągowo-kanalizacyjne koszt budowy sieci (urządzeń). Od lat jest podnoszony problem, że niektóre gminy żądają opłat za sam fakt przyłączenia do sieci (czyli za zgodę na podłączenie przyłącza wybudowanego na koszt mieszkańca). Chociaż gminy nie mają prawa do pobierania z tego tytułu opłat, ciągle próbują umieszczać takie opłaty przyłączeniowe w uchwalanych regulaminach. Dopóki ktoś nie zaskarży uchwały, pobierają opłaty dotyczące podłączenia budynku do gminnych sieci. Świadomość możliwości zaskarżenia uchwały gminy jest niewielka, więc dobrze że zajęła się tym prokuratura. W przypadku ujawnienia nieprawidłowości polegających na nakładaniu na mieszkańców obowiązku ponoszenia opłaty przyłączeniowej za możliwość podłączenia budynku do gminnych sieci, prokuratorzy mają obowiązek podjęcia działań zmierzających do zakwestionowania tych zapisów, jako nie posiadających upoważnienia ustawowego.”
https://forumprawne.org/prawo-nieruchomosci-lokalowe-budowlane/97455-oplaty-za-podlaczenie-do-kanalizacji.html
Pozdrawiam