W piątek, 28 marca o godz. 10:00 w urzędzie odbędzie się sesja Rady Gminy Dąbrowa Zielona, podczas której radni podejmą uchwałę dofinansowania zakupu samochodu hybrydowego na rzecz Komisariatu Policji w Koniecpolu.
porządek obrad:
Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności obrad.
Ustalenie porządku obrad.
Przyjęcie protokołu z XI Sesji Rady Gminy Dąbrowa Zielona.
Wystąpienie Pani Katarzyny Buchajczuk – Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Częstochowie.
Wystąpienie Pani Anny Borowik – Kierownika Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dąbrowie Zielonej.
Przedstawienie sprawozdania z działalności Wójta Gminy w okresie międzysesyjnym.
Podjęcie uchwały w sprawie przekazania w 2025 roku środków finansowych na Fundusz Wsparcia Policji z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu samochodu hybrydowego na rzecz Komisariatu Policji w Koniecpolu.
Podjęcie uchwały w sprawie zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej na lata 2025-2029.
Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie Gminy na 2025 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Gminnego Programu Wspierania Edukacji Uzdolnionych Dzieci i Młodzieży na terenie Gminy Dąbrowa Zielona.
Podjęcie uchwały w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy dzieciom i młodzieży pobierającej naukę na terenie Gminy Dąbrowa Zielona bez względu na miejsce zamieszkania, formy i zakresu tej pomocy, w tym stypendiów dla uzdolnionych uczniów ora trybu postępowania w tych sprawach.
Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Dąbrowa Zielona na 2025 rok.
Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Uchwały Nr XII/81/2015 Rady Gminy Dąbrowa Zielona z dnia 24 listopada 2015 r. w sprawie ustalenia przedstawiciela Gminy Dąbrowa Zielona w stowarzyszeniu Lokalna Grupa Działania „Razem na Wyżyny”
Zapytania i wolne wnioski.
Zamknięcie obrad Sesji.
PAWEŁ GĄSIORSKI
Kupię popcorn zapowiada się ciekawie…
Będziemy fundować stypendia dla dzieci spoza naszej gminy?
Tak, będziemy płacić obcym, a my rodzice za dzieci z gminy 35 zł za zajęcia wielkanocne w GOK. Wstyd !!!
https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=pfbid0UFUm5rcn2rvE6dj9yJ4GC88kfuLaGiGqtWxcL8eqkY5g7puqULj2bMUMWBQ3zC23l&id=100068833525659
W kampanii mówili że w GOKu się nic nie dzieje, teraz zajęcia tak jak były, brak jednorazowych zajęć, w ferie brak zajęć, a imprezy na poziomie żenady😡 To ukłon w stronę niepublicznej szkoly w Soborzycach, tam mamy bardzo zdolne dzieci i większość spoza gminy, bo miejscowych dzieci brak i trzeba by zamknąć szkołę