zachmurzenie duże
27°
26°
poniedziałek
Reklama
Trwa akcja: Kierowco „Łapki” na kierownicę!
24 marca 2023 r. | 13:41
0

Telefon komórkowy przejmuje coraz więcej funkcji innych urządzeń co sprawia, że ciężko się z nim rozstać nawet w samochodzie. Jednak oderwanie wzroku od drogi, choćby na sekundę powoduje u kierowcy opóźnienie reakcji na występujące zagrożenie. Wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Właśnie dlatego Policja wspólnie z partnerami prowadzi ogólnopolską akcję „Łapki” na kierownicę.

Jej celem jest uświadomienie jakie zagrożenia niesie za sobą używanie telefonu komórkowego, trzymanego w ręku, w czasie prowadzenia pojazdu. Przedsięwzięcie zorganizowało Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji przy współpracy Yanosika i firmy Screen Network.

W ramach prowadzonych działań począwszy od 22 marca br. na telebimach w całej Polsce emitowane są spoty, w których organizatorzy akcji przypominają o odłożeniu telefonu w czasie jazdy. Do udziału w kampanii wybrano ekrany, które znajdują się przy skrzyżowaniach i najbardziej ruchliwych drogach. Emisja potrwa do końca marca br. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *