zachmurzenie duże
17°
14°
poniedziałek
Reklama
Podziękowania dla dzielnicowego za pełen profesjonalizm
19 lutego 2020 r. | 11:38
0

W Szkole Podstawowej w Dąbrowie Zielonej odbyło się Spotkanie Noworoczne władz miasta z przedstawicielami oświaty, radami rodziców, przedsiębiorcami oraz osobami angażującymi się na rzecz lokalnej społeczności. W trakcie spotkania Wójt Gminy - Maria Włodarczyk przekazała podziękowania dla dzielnicowego z Komisariatu Policji w Koniecpolu asp. Krzysztofa Łuszczka "za zaangażowanie, znajomość specyfiki środowiska oraz pełen profesjonalizm pozwalający na efektywną współpracę z Gminą".

Dzielnicowy to policjant, który jest odpowiedzialny w znacznym zakresie za bezpieczeństwo lokalne oraz za kontakt z mieszkańcami. Podczas codziennej służby wykonuje zadania związane nie tylko z zapewnieniem bezpieczeństwa obywatelom, ale również aktywizuje społeczeństwo do angażowania się w poprawę bezpieczeństwa lokalnego. Wspólnie z mieszkańcami diagnozuje lokalne problemy, ustala ich przyczyny i pomaga w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania. Inicjując i organizując niezbędne działania, angażuje do tego zarówno instytucje publiczne, w tym samorządowe, placówki oświatowe, organizacje pozarządowe, jak i społeczności lokalne.

Pod koniec stycznia 2020 roku w Dąbrowie Zielonej władze gminy doceniły zaangażowanie dzielnicowego asp. Krzysztof Łuszczka za działalność na rzecz społeczności lokalnej w podległym rejonie służbowym. Mundurowy otrzymał podziękowania od władz gminy Dąbrowa Zielona "za zaangażowanie, znajomość specyfiki środowiska oraz pełen profesjonalizm pozwalający na efektywną współpracę z Gminą oraz jej jednostkami organizacyjnymi".

W ramach programu „Dzielnicowy bliżej nas” opracowano i wdrożono do powszechnego użytku aplikację „Moja Komenda”. Jest to aplikacja bezpłatna opracowana na urządzenia mobilne bazujące na systemach operacyjnych Android oraz iOS.

Aplikacja, po jej zainstalowaniu, może pracować w trybie off-line, jednak jej pełne funkcjonalności są widoczne przy zapewnieniu dostępu do sieci Internet.

Baza danych zawiera informacje o wszystkich obiektach policyjnych dostępnych dla interesantów, a także dane kontaktowe wszystkich dzielnicowych z terenu kraju.

Jest to narzędzie, które zapewnia Państwu szybki dostęp do informacji o adresach i numerach telefonów obiektów policyjnych oraz kontakt ze wszystkimi dzielnicowymi na terenie kraju.

Aplikacja została przygotowana z myślą o osobach, które kontaktują się z Policją w sytuacjach innych, niż te bezpośrednio zagrażające życiu lub zdrowiu. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *