zachmurzenie duże
19°
18°
piątek
Reklama
Kampania wyborcza w kościele
03 kwietnia 2024 r. | 13:05
50

W poniedziałek do naszej redakcji wpłynął list z prośbą o publikację. Chodzi o kampanię wyborczą w kościele w Dąbrowie Zielonej.

Treść listu publikuję poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Dzień dobry,

już jutro każdy z nas wraca do codziennych obowiązków. Ja również. Jednak to czego doświadczyłam podczas mojej wizyty u rodziny w gminie Dąbrowa Zielona przeszło ludzkie pojęcie, dlatego też chciałam się z Państwem tym podzielić.

Tuż pod koniec mszy świętej tutejszy ksiądz proboszcz przystąpił do “omawiania” spraw nie związanych już z kościołem, a polityką, konkretnie chodziło tutaj o nadchodzące wybory samorządowe. Kościół nie jest miejscem na przedwyborczą agitację! Ksiądz powinien łączyć, a nie jeszcze bardziej dzielić i tak już podzielonych wiernych. To, co zaprezentował sobą dziś ks. proboszcz na zakończenie sumy w kościele w Dąbrowie Zielonej, zasługuje co najmniej na krytykę, a nawet potępienie. Publicznie wylewając swoje "żale" na dotychczasową p. Wójt i przewodniczącego Rady Gminy, radnych, itp. ośmieszył się i jako kapłan - którego misją jest nieść Słowo Boże i głosić miłosierdzie - ale i jako zwykły człowiek. Tyle uszczypliwości i jadu popłynęło z jego ust. Wstyd! Tak nie przystoi słudze Bożemu! Krytykując dotychczasowe dokonania Samorządu, wskazał swym wiernym "jedyną i słuszną" kandydatkę z Dąbrowy Zielonej, której billboard umieszczony został na parafialnym ogrodzeniu, na którą należy oddać głos w wyborach na wójta. Nawet znalazły się 2 osoby bijące brawo po tym "płomiennym" wystąpieniu. Na szczęście reszta obecnych na mszy ludzi zachowała się przyzwoicie. Zbulwersowani milczeli.

Dostało się nawet księdzu proboszczowi z Cielętnik - bo nieszczęsny przyjął dofinansowanie z "Polskiego Ładu" po to, by przeprowadzić remont w tamtejszym podupadającym kościele, a którymi to pieniędzmi "wspaniałomyślnie" pogardził nasz proboszcz.. Szkoda, że wygłaszając swoją przedwyborczą mowę, zapomniał ksiądz, że "przysłowia są mądrością narodów". A jedno z nich głosi, że mowa jest tylko "srebrem"... co innego jest " złotem"... Tak, to był moim zdaniem "strzał w kolano."

Na sam koniec w chwili gdy parafianie i goście opuszczali budynek kościoła wśród wiernych udało mi się dostrzec samozwańczą Panią Wójt - panią Joannę, z tego co mi wiadomo tak się przedstawia podczas rozmów z mieszkańcami gminy, a kandydata na radnego - Pana Hałaczkiewicza przedstawia jako przewodniczącego rady gminy.
Po zainteresowanej było widać zadowolenie ze słów, które padły z ust proboszcza, a sama wymownie pozdrawiała opuszczających świątynię machając do nich, niczym Królowa Elżbieta.

Na swoich wiecach wyborczych Pani Joanna wspominała że jej kampania wyborcza będzie zawieszona od czwartku aż przez cały okres świąt, jak widać apetyt na objęcie stanowiska Wójta Gminy jest znacznie większy, a plakaty coraz to bardziej okazałe w tym okresie wyrastały niczym grzyby po deszczu.50 odpowiedzi na “Kampania wyborcza w kościele”

 1. Vie Wyborca pisze:

  nie udał się dobrodziejowi związek ołtarza z Marią to jak wygra Joanna będzie układ i w gminie będzie rządzić kto a no pleban. A tak w ogóle to dziwię się proboszczowi bo z biegiem lat ubywa mu rozumu angażując się w wybory ta agitacja przyniesie odwrotny skutek bo ja już zmieniłam zdanie.Drogi proboszczu to nie średniowiecze abyś mógł coś nakazać masz parafian którzy myślą samodzielnie wierzą w Boga a nie w Ciebie

  41
  4
 2. Wyborca pisze:

  Wstyd proboszcz – oj wstyd. Pracował ksiądz całe życie na szacunek i co teraz?
  Szacunku, żeby doświadczyć trzeba go też okazywać innym.

  42
  3
 3. Roztropek pisze:

  A lektyka pod kościołem czekała na Królową? wstyd, wstyd i jeszcze raz wstyd. dla Proboszcza i dla Kandydatki Joanny. Na głowy poupadali. Wasze kumoterstwo które dla nikogo nie jest tajemnicą przyniosły odwrotny efekt od oczekiwanego. Kto się wahał teraz już wie że głos lepiej ulokować w innego kandydata!

  42
  3
 4. Katecheta pisze:

  drżyjcie uczniowie podstawówek bo będziecie mieć 2 godziny religii, rząd proponuje jedną a drugą samorząd ze swych środków budżetowych jak wygra Sokolinska i jej drużyna to macie to jak w banku że taką uchwałę podejmą w końcu katechetka musi żyć godnie a sponsor już nie wyrabia!!!

  35
  3
 5. Xxx pisze:

  Bardzo mądry ruch:) stetryczały tetryk dał głos, tylko z wiekiem coraz mniej włosów i rozumu

  28
  3
 6. Wyborca pisze:

  Całe życie to pracował na rodzinę Boborowskich 🙂

  34
  8
 7. Ukryta prawda pisze:

  Krzysiek Kucharski to nawet wypowiedzieć konkretnie się nie potrafi,też mi kandydat na wójta.pupil Maryśki..Dajcie ludzie wpuścić trochę nowego sortu a nie trzymać stare dewoty po 14 lat w radzie.Wielkie damy nawet dzień dobry z łaską odpowiadają,Nic nie zrobiły dotychczas dobrego.pora na zmiany . Maryśka ludzi nie szanuję i nie wysłuchuje, juz ja miałam doczynienia z tą małpa 🐒teraz tego fircyka będzie pchała na stołek. dobrze że Joanna postanowiła startowac, wykształcona i inteligentna! życzę jej wygranej!

  26
  16
  • Xxx pisze:

   widać było w niedziele ten inteligentny duet właśnie.. a chyba za przeproszeniem nawet glupi potrafi odróżnić urząd od kościoła.. tak więc wyciągnijmy wnioski

   32
   6
  • Wyborca pisze:

   podziękujemy jej może za to, pomódlmy się, na mszę dajmy.. ŻENADA

   26
   1
   • Wyborca pisze:

    a po co dawać na mszę strata kasy sami się pomódlmy a Bóg nas wysłucha bez pośredników.a propos coś drużyna osłabła w działaniu bo nie publikuje art. o kościelnej kampanii czyżby się wstydzili

    30
    2
  • Zawiedziona pisze:

   Wybory…wybory… coraz bliżej. Nie ma to jak dobra… mina do złej gry jednej z kandydatek na Wójta Gminy Dąbrowa Zielona Pani Joanny S. Nie spodziewałam się po Pani jak i wielu innych mieszkańców gminy, prowadzenia tak agresywnej i przebiegłej jak lis kampanii wyborczej. Zawiodła nas Pani i straciła w oczach swój jak widać tylko na pozór wizerunek kobiety z klasą. No cóż, to w stylu partii PiS której jest Pani zwolennikiem. Proszę spojrzeć na swój program wyborczy! W pierwszej wersji wydanym na papierze nic Pani nie wspomina o zmniejszeniu podatków, pomocy rolnikom czy przedsiębiorcom ! Skąd ta zmiana ?
   Jak dotąd zasłynęła Pani z usuwania na swoim profilu nie wygodnych dla siebie komentarzy…więc gdzie ten dialog z mieszkańcami gminy ? Aha wynika to z Pani notorycznie powtarzających tekstów …”muszę się temu przyjrzeć”, “mam na to pomysł”… Hmm 🤔 chyba ten związany z kampanią wyborczą na Pani rzecz przez Proboszcza i to w Wielki Tydzień i Święta Zmartwychwstania Pańskiego ? “Moja uczennica mająca doświadczenie w gminie Lelów” …zapomniał dodać zatrudniona na 1/5 etatu 🙈🤣 Wieszanie coraz większych banerów i wybranie na mentora księdza to nie droga do sukcesu droga kandydatko 🤦‍♀️

   13
   3
  • Tulipan pisze:

   Joanna sie nadaje 🤣🤣🤣.Chyba oczy masz w dupie, jak nie widzisz co ta Maryska dokonala???!!! Pewnie z obozu Joanny jestes???Tu chodzi o dobro gminy a nie prywatne emocje!!!

   3
   3
 8. Gajhsnkak pisze:

  To czy wypowiedź proboszcza była potrzebna czy nie to inna kwestia – każdy będzie czuł inaczej i tutaj ciężko się sprzeczać. Jednakże czy padły jakieś argumenty, które były nieprawdziwe? Wszystko co było powiedziane było prawdą, okrutną prawdą jak to pani Wójt na siłę uprzykrzała życie – i proboszcz nie jest tutaj wyjątkiem. 10 lekcji religii w tygodniu – śmieszne. Raz że ksiądz mało ma tutaj do powiedzenia, a dwa obecny proboszcz jest już raczej na końcówce swojej pracy, więc jego odczucia i próba nakierowania jest skierowana ku dobru parafianom, a nie jemu. Kolejny „śmieszny” argument na temat machania kandydatki na wójta po mszy….. aż ciężko to skomentować. Ludzie do niej machali, a ona miała udawać że nie widzi? Robienie z igły widły. Nie wiem czy kiedyś ludzie pojmią, że kandydat idealny nie istnieje, istnieje tylko mniejsze zło. Zastanówmy się czy nadal chcemy despotyczną władze, nepotyzm i korupcję. Bliscy pani Wójt objęli ciepłe stanowiska i widać w tych artykułach i komenatarzach jak kurczowo się ich trzymają.
  Dodatkowo wypowiedz księdza to za dużo, to przekupstwo? Dlaczego nikt nie komentuje artykułów na głównej stronie gminy, która wychwala tylko jednego, podobno nie mającego godnych rywali, kandydata na wójta? Dlaczego nikt nie komentuje wyciągania jakiś „brudów” na kandydatów na radnych jednej z kandydatki, a nikt nie mówi że radni od pana Kucharskiego nie są nieskazitelni? Dlaczego nikt nie komentuje wielkiej reklamy na stronie gminy, wyskakująca z każdego kąta jednego z kandydatów, a widzimy tylko plakat jego przeciwniczki na płocie plebanii?

  14
  35
  • Zygmunt pisze:

   Kościół to nie miejsce na wyrażanie tego typu przemówień? Proboszcz jest osobą dorosłą i w pełni świadomą! Sprawa definitywnie powinna znaleźć swój finał w kurii.

   27
   5
   • Gajhsnkak pisze:

    Tak jak zostało powiedziane wcześniej – ołtarz, kościół i wypowiedzi które tam padają to sprawa dość delikatna i czy to było odpowiednie czy nie to każdy rozstrzyga sam 😉

    5
    15
    • Zygmunt pisze:

     Po raz kolejny powtarzam to nie miejsce na tego typu przemówienia.

     19
     2
     • Gajhsnkak pisze:

      Ja więc dalej powtarzam – to co Pan uważa to pańska sprawa i tego nie podważam.
      Na tym mi zależało w mojej wypowiedzi – miejsce gdzie zostały wypowiedziane te słowa jest kontrowersyjne co nie ulega wątpliwości, ale mnie chodzi o prawdziwość i zasadność tych słów

      5
      13
  • Xxx pisze:

   Ludzie, obudźcie się, zasięgnijcie języka, Pani Joanna ma mroczną przeszłość w każdej pracy, w której do tej pory pracowała, nikt nie wypowiada się o niej pozytywnie, ani uczniowie ani współpracownicy Wstrętna choleryczka, ona dopiero pokaże już zanim wygrała to się wydziera i traci panowanie nad sobą. Podobno lubi rzucać krzesłami:)
   Czy pana Kucharskiego należy kojarzyć z obecną wójt, która przechodzi na emeryturę? No nie wiem, dla mnie nie. Staram się być obiektywny, po tym co zrobiła to pora na zasłużony odpoczynek. Pani Marta, super dziewczyna, życzę powodzenia w następnej kadencji. A ksiądz, bez komentarza, poprostu bez komentarza. Powinien odejść na emeryturę, definitywnie, bo nikt w kościele nie zostanie. Młodzież szalała do 22? Prawdziwe szaleństwo. W moich czasach szaleństwo było do 6 rano:)

   22
   3
  • Tulipan pisze:

   Ty wybierz sie lepiej do psychiatry!

   2
   4
 9. Wyborca pisze:

  ołtarz to nie jest miejsce do robienia polityki to miejsce święte szkoda tylko że słudzy Boga nie jemu służą tylko mamom i uprawiają hejt przy ołtarzu – żenada błazeństwo proboszcza tyle lat ciężkiej posługi przekreślił w kilka minut

  30
  1
 10. Xxx pisze:

  Mam nadzieję że ten sam list poszedł do kurii

  13
  1
 11. Obserwator pisze:

  I dziadzio odejdzie na emeryturę, najwyższy czas na młodego księdza, który zadba o naszą młodzież, sprowadzi ją znowu do kościoła. A my przestaniemy się denerwować na każdej mszy.

  10
  1
 12. M.D.Z. pisze:

  Prawda jest taka, że osoby związane z obecną władzą maja do stracenia bardzo wiele o ile nie wszystko (STANOWISKA, WŁADZE, WPŁYWY) I zapewne zrobią WSZYSTKO aby przy władzy dalej się utrzymać stąd to pomawianie i listy. Przykre jest to że większość z komentujących te wypociny(nawet wiem czyje i wiem, że nie tylko ja) nie chodzi do kościoła lub w tym dniu wcale tam nie była a łykają wszystko jak pelikany. Np. szanowny i szeroko komentujący “wyborca”. Jakoś nie widać aby Pan do kościoła uczęszczał. Gdziekolwiek ksiądz by się nie wypowiedział i tak byście go zjedli niestety. I śmieszą mnie te wszystkie lajki i serduszka osób, które teraz wchodzą do tyłka jednym a jak się okaże, że władza się zmieni wejdą i im.
  Co do grzybów po deszczu owszem wyrastają …ale nowe osoby w spisie wyborców, którzy tak jak to miało miejsce przy ostatnich wyborach( notabene wygranych), którzy to na czas wyborów nagle czują się mieszkańcami naszej gminy. Tak się wygrywa wybory fałszem i zakłamaniem. Komisje tak poustawiane aby nic potem nie wypłynęło. Mentalność tych zajadle komentujących widzę taka sama jak u kończącej kadencję . Aż strach się bać jeśli tak zajadli ludzie dojdą do władzy…… to wtedy będziemy mieć wysyp ANGIELSKICH KRÓLOWYCH NOSZĄCYCH WYSOKO GŁOWY Z “KING OF THE JUNGLE” NA CZELE.
  Zatem drodzy mieszkańcy zwłaszcza Ci którzy chcecie zmiany proszę IDŹCIE DO URN I ODDAJCIE GŁOS. To ważne!!! A tym którym jest dobrze żyć w tym marazmie i zakłamaniu z brakiem szacunku na czele powiem tak: kiedyś przyjdzie i na Was czas bo tylko krowa zdania nie zmienia.

  13
  4
  • BZK pisze:

   Wybory,wybory, a 8 kwietnia po wyborach – a żyć trzeba dalej.Po co tyle tej brzydkiej kampanii, nie sądzę by te wybory coś znacząco zmieniły.Powinniśmy cieszyć się każdym następnym dniem, który przeżyliśmy.Dziękujmy za zdrowie, za to,że jest pokój, usuńmy wszelką nienawiść do innych – po co nam ona.Wyniki.wyborów – jakie by nie były to trzeba uszanować – przecież sami o tym decydujemy.

   8
   1
 13. Wyborca pisze:

  Nie tylko zwiększa się nagle ilość uprawnionych do głosowania w okręgach wyborczych a więc i w całej gminie.
  w każdym okręgu są tzw słupy! ludzie którzy mają za zadanie odebrać głosy innym,tym którzy chcą zmi3nic gminę,którzy w nią wierzą.
  To są, zmarnowane i spalone głosy!
  kamdydatow do rady jest mniej niż nazwisk. tak naprawdę, w.kazdym okręgu jest ich 2! Pamiętajcie o tym idąc na wybory.

  5
  2
  • BZK pisze:

   Znacie słowa powtarzane na każdej mszy -” przekażcie sobie znak pokoju” – proszę postarajmy się wdrożyć te słowa w codzienne życie.

 14. Wierzący pisze:

  Byli w tej parafii młodzi księża którzy wiedzieli kto jest na obrazie po lewej stronie przed ołtarzem i szli jego drogą. Proboszcz chyba się trochę zagubił i zamiast jak Jezus Chrystus jednoczyć ludzi to ich nastawia przeciwko sobie. Już nie wspomnę o wybaczeniu. Wprowadza jad i nienawiść żeby bronić swoich interesow. Przy okazji nas obrazajac, biorąc nas za ciemny i nieświadomy plebs który nie ma swojego zdania i nie potrafi dokonać wyboru zgodnie ze swoim sumieniem. To już nie te czasy kiedy rządził hrabia i pleban. Tym sposobem kościoły będą puste. Za chwilę żeby coś “załatwić” u księdza trzeba będzie przynieść zaświadczenie na kogo się głosowało. Zero profesjonizmu po tylu dobrych latach pracy dla naszej wspólnoty i parafian.

  8
  2
 15. Pani z Lelowa pisze:

  mam nadzieję, że Państwo wiedzą o tym, że Pani Sokolińska z wcześniejszej pracy została ZWOLNIONA. zastanówcie się Państwo, czy tak “cudowny” człowiek i pracownik właśnie tak zostałby potraktowany.

  11
  2
  • Pan z Dąbrowy pisze:

   A to że Pan Kucharski od dłuższego czasu pracy nie ma też wiecie? ciekawe dlaczego Pan z tak dużą wiedzą i doświadczeniem nie może jej znaleźć? Aaaa … zapomniałem… czeka aż zwolni się stołek wójta w urzędzie gminy😂
   Kij ma dwa końce pamiętajcie o tym pisząc takie bzdury.

   6
   10
  • Bobek pisze:

   Doinformuj się pisząc takie rzeczy

 16. Obserwator pisze:

  No filmik Sokolińskiej żenada.
  Płacze czy mówi? Królowa zanim została koronowana. Ale sztuczna gadanina! Jestem z Lelowa- wszystko mogę powiedzieć ale nie to że pani traktuje kogokolwiek równo! W życiu zachowuje się Pani jak paw, korona z głowy nie spada. Tragedia

  8
  3
 17. Obserwator pisze:

  Jaka klasa kandydatki taki komentarz:)

 18. Mieszkaniec Dąbrowy pisze:

  Hahaha

 19. Wyborca pisze:

  za prawdę posiadam Wam wygra Marta Łatacz

  2
  1
 20. Mieszkaniec Dąbrowy pisze:

  Jeżeli chcecie mieć w Gminie porządek , spokój i nie mieć problemów przy załatwianiu spraw urzędowych oraz być miło i kulturalnie obsłużonym w urzędzie to w żadnym wypadku nie wolno doprowadzić do tego żeby Pani Sokolińska została wójtem gminy bo obecna Pani wójt to przy niej aniołek .

  8
  1
  • Skarżypyta pisze:

   Ten aniołek siedzący na stołku wójta powinien dostać niebieską kartę za znęcanie się nad mężem Jeżeli chodzi o kościół kiedyś nasza pani wójt 11 listopada na mszy w kościele wlazła na ambonę i czytała kazanie Niektórzy wyszli z kościoła I taka osoba namaściła Kucharskiego

   2
   2
 21. Sąsiadka pisze:

  Pani Joanna zaprzyjaźniona z wójtem-księdzem z Lelowa czuję że pali jej się grunt pod nogami i próbuje ratować dupsko
  Nie dajmy się nabrać

 22. Bogdan pisze:

  Boże jaka fala jadu na Panią Sokolińską. Widzę,że jednak bardzo boicie się o swoje stołki i układy. Że wasz świat wokół swojej królowej Marysieńki zawali. Bo to chyba ją można bardziej porównać do królowej, która gardzi ludźmi. Ludzie niech sami wybiorą kogą chcą. Ale taka szczujnia z waszej strony to już dno i wodorosty

  3
  9
  • Tulipan pisze:

   Niestety, Joanna ma taka opinie gdzie sie pojawi. Histeryczka.Teraz mieszkanka naszej gminy???To komediantka raczej 🤣🤣🤣

   3
   1
 23. Postronny pisze:

  Nie gardzi a pilnuje, wybierana przez trzy kandencje, a Asienka, pojawiła się ją grom z jasnego nieba, nikt jej oprócz soborzyc nie kojarzy. Nie zna nas, nie było jej tu większość życia. Mało kto ją kojarzy. Kto pamięta mamę Krzywańska z poczty będzie wiedział jak zadecydować w niedzielę. Wyjątkowo wredna dla współpracowników istota. Kto ją zna z podstawówki wie jak zagłosować, obleśna osobowość.

  9
  3
 24. Tulipan pisze:

  Zachowuje sie tak, jaka jest. Dobrej opinii Joanna to nie ma!

  6
  3

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *