zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
Reklama
Bony turystyczne tylko do końca września
05 września 2022 r. | 13:30
0

Termin na wykorzystanie bonu turystycznego mija 30 września. Jeśli chcesz skorzystać z wypoczynku rozliczając się bezgotówkowo bonem turystycznym to warto się pospieszyć. Za kilka tygodni może być za późno, bo program pod tytułem Polski Bon Turystyczny kończy się 30 września.

Wartość bonu (na jedno dziecko) to 500 zł, a w przypadku dziecka z orzeczoną niepełnosprawnością to kwota 1000 zł. Bo turystyczny przysługuje rodzicom, którzy mieli prawo do świadczenia wychowawczego 500+ w momencie wejścia w życie przepisów o bonie, a także jeśli nabyli do niego prawo między 19 lipca 2020 r. a 31 grudnia 2021 r. Niektórzy rodzice mogą skorzystać z bonu turystycznego, nawet jeśli złożyli wniosek o świadczenie wychowawcze po 31 grudnia 2021 roku. Chodzi o rodziców dzieci urodzonych w ubiegłym roku między 1 października a 31 grudnia, którzy wniosek o 500+ złożyli w ciągu trzech miesięcy od dnia narodzin.

Aktywacja świadczenia odbywa się na Platformie Usług Elektronicznych (PUE) ZUS. Wystarczy, że po zalogowaniu na swoim koncie PUE uzupełnisz swoje dane kontaktowe,
a następnie aktywujesz bon, otrzymując unikalny 16-cyfrowy numer. Podczas opłaty bonem należy go podać, po czym opiekun SMSem otrzyma indywidualny kod, którym potwierdzi transakcję.

Bon nie podlega wymianie na gotówkę ani inne środki płatnicze. Możesz nim płacić kilkakrotnie, aż do wyczerpania kwoty. Do końca września należy zrealizować płatność bonem, natomiast fizyczne korzystanie z usługi turystycznej, imprezy, wycieczki czy noclegu może się odbyć się później, po 30 września.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *