zachmurzenie duże
19°
18°
piątek
Reklama
Bezpieczeństwo najważniejsze. Ostrożnie z fajerwerkami!
31 grudnia 2021 r. | 10:05
0

Już dziś Sylwester! Każdy z nas chciałby pożegnać 2021 rok w nadziei, że kolejny będzie lepszy. Wszystkim życzymy, by noc sylwestrowa pozostawiła po sobie wyłącznie miłe wspomnienia, dlatego przypominamy podstawowe zasady bezpieczeństwa, jakimi należy się kierować przy używaniu fajerwerków.

Jeśli chcemy powitać nowy rok używając przy tym wyrobów pirotechnicznych pamiętajmy o kilku bardzo ważnych zasadach:
- Fajerwerki są materiałami wybuchowymi i muszą być używane ostrożnie, dlatego kupujmy je u sprawdzonych, rzetelnych sprzedawców i stosujmy się do instrukcji zamieszczonych na opakowaniach. Przed zakupem upewnijmy się więc czy do fajerwerków dołączona jest instrukcja obsługi w języku polskim.
- Ściśle przestrzegajmy podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas odpalania petard, ponieważ niewłaściwe ich używanie może stanowić zagrożenie dla naszego życia i zdrowia.
- Korzystając z fajerwerków należy wybrać miejsce, w którym nie zrobimy nikomu krzywdy i niczego nie zniszczymy. Czyli miejsce gdzie nie ma drzew, linii energetycznych, samochodów czy zabudowań.
- W pomieszczeniach zamkniętych oraz w pobliżu obiektów mogących być narażonych na pożar nie wolno używać wyrobów pirotechnicznych.
- Pod żadnym pozorem fajerwerków nie powinny odpalać dzieci, które muszą być pod stałą opieką osób dorosłych

Zadbajmy wspólnie o własne bezpieczeństwo. Niech ten trudny rok 2021 dla każdego będzie miał szczęśliwe zakończenie. /KMP w Częstochowie/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *