zachmurzenie duże
11°
11°
niedziela
Reklama
fot. GOK w Dąbrowie Zielonej
Mural w Dąbrowie Zielonej już gotowy
20 listopada 2020 r. | 13:43
0

Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej poinformował o projekcie "Kreatywna Kultura w Dąbrowie Zielonej". To projekt będący efektem pierwszej części zadania "Kreatywna kultura - diagnoza potrzeb sołeckich". Projekt ten dotyczy 4 inicjatyw lokalnych w Ulesiu, Cielętnikach i Dąbrowie Zielonej, będących odpowiedzią na potrzeby i oczekiwania mieszkańców.

Jednej z inicjatyw podjęła się sołecka grupa inicjatywna z Dąbrowy Zielonej. "MUR ALE COOL" to projekt polegający na zorganizowaniu warsztatów malowania murali, połączonych z konkursem na projekt, wspólnym wykonaniu muralu w centrum wsi, naprzeciwko przedszkola. Konkurs plastyczny cieszył się dużym zainteresowaniem, a nagrodzone prace stały się inspiracją do stworzenia ostatecznego projektu muralu. W efekcie powstał mural przedstawiający postacie z bajek i została ożywiona przestrzeń publiczna. Dzięki realizacji inicjatywy zintegrowały się różne grupy społeczne oraz wzmocniła się współpraca z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Dąbrowie Zielonej.

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Dom Kultury+ Inicjatywy lokalne 2020. /GOK/



Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *