zachmurzenie duże
27°
25°
poniedziałek
Reklama
Koncert Marity Albán Juárez w Cielętnikach
19 stycznia 2022 r. | 12:58
0

W sobotę 22 stycznia w Cielętnikach odbędzie się koncert w wykonaniu Marity Albán Juárez.

W zabytkowym dworze, z dala od miasta, w kameralnej atmosferze wysłuchacie przedpremierowych autorskich utworów grupy Marita Albán Juárez Quartet z płyty live Jazmines w wykonaniu dynamicznego trio - polsko-peruwiańskie rodzeństwo - wokalistka Marita i jej brat José Manuel (perkusja) z gitarzystą Danielem Popiałkiewiczem.

Marita Albán Juárez Quartet
W 2011 r., wokalistka Marita i jej brat José Manuel (perkusja) - wraz Dominikem Wanią (fortepian) i Andrzejem Święsem (kontrabas) stworzyli kwartet, w którym eksplorują tematy od tropicalismo i muzyki Afro-Peru do swobodnych improwizowanych fraz rozszerzając niekiedy za wąskie ramy latin-jazzu. W ich pierwszym albumie, Aguas Calientes (Youkali Music, 2015), dominuje intensywny groove sekcji, błyskotliwe brzmienie fortepianu w szerokich harmoniach i wrażliwa interpretacja świadomie dobranych tekstów, akcentujących kwestie równości i feminizmu. Muzykę kwartetu nadają rozgłośnie w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, a oni stopniowo gromadzą inspiracje i autorskie kompozycje do nowych nagrań, występując regularnie w najciekawszych, klubach i na festiwalach muzycznych.

O MUZYKACH:
Marita Alban Juarez to peruwiańsko-polska wokalistka i muzykolog. Występuje na festiwalach jazzowych oraz w klubach i teatrach w Polsce i zagranicą. Czerpie z tradycji Afroperu, Kuby, Argentyny, Brazylii, improwizuje w ramach latin-jazzu.

José Manuel Albán Juárez - perkusista, który przez lata grał m.in. z zespołem Maanam. Występował i nagrywał z takimi muzykami jak Tomasz Stańko, Zbigniew Namysłowskio, Rei Ceballo i Calle Sol, Paulina Przybysz. Obecnie jest członkiem m.in. zespołów Łona & The Pimps, Jimek czy Ten Typ Mes.

Daniel Popiałkiewicz - gitarzysta i kompozytor, który pracował z niemal każdą orkiestrą symfoniczną w Polsce. Od wielu lat gra z zespołem Łona, Webber & The Pimps oraz akordeonistą Marcinem Wyrostkiem. Współpracował z takimi artystami jak na przykład Krzysztof Herdzin, Jimek, Mieczysław Szcześniak, Antonina Krzysztoń, Kayah.

Po koncercie goście są zaproszeni na kolację przygotowaną z naturalnych produktów i tradycyjnych receptur przez dwór Prastara.

Wydarzenie jest organizowane w ramach inicjatywy Biznes z duszą.

Liczba miejsc: 50
Cena: 220 zł (w cenie: bilet na koncert, dwudaniowa kolacja i deser)
Rezerwacja: kontakt@bizneszdusza.comDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *