zachmurzenie duże
wtorek
Reklama
Przez błędy urzędników przetarg na budowę kanalizacji w Dąbrowie Zielonej został unieważniony!
26 sierpnia 2022 r. | 13:30
0

Nie udało się rozstrzygnąć pozytywnie przetargu na budowę kanalizacji sanitarnej w miejscowości Dąbrowa Zielona. Gmina na ten cel chciała wydać 10 116 694,98 zł.

Do przetargu przystąpiło dziewięć firm, z czego osiem zmieściło się w limicie finansowym gminy. Niestety, z uwagi na błędy urzędników przetarg trzeba było unieważnić. Uzasadnienie poniżej.

PAWEŁ GĄSIORSKI

Zamawiający ogłaszając przedmiotowe postępowanie wadliwie określił zakres przedmiotu zamówienia. Nie włączono do przedmiotu zamówienia odcinka kanalizacji w ulicach: część ul. Górnej wraz z Tłocznią T4 , ul. Sadowa i Plac Kościuszki część PD. Błąd ten powoduje , że nie mogą być w pełni wykorzystane środki finansowe , które Gmina ma otrzymać w ramach dofinansowania z Programu Polski Ład. W takiej sytuacji nie leży w interesie publicznym , który jest reprezentowany przez Gminę , wykonanie przedmiotowego zamówienia. Jednocześnie informuję , że zgodnie z art. 262 Pzp niezwłocznie poinformujemy wszystkich Państwa o wszczęciu kolejnego postępowania , które będzie obejmowało zmieniony zakres przedmiotu zamówienia. Dodatkowo zgodnie z art.276 Pzp po zamieszczeniu ogłoszenia o zamówieniu w Biuletynie Zamówień Publicznych bezpośrednio Państwa poinformujemy o wszczęciu tego postępowaniaDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *