zachmurzenie duże
19°
18°
piątek
Reklama
Czy wicewójt bądź jej mąż kupili od gminy działkę na “preferencyjnych warunkach”?
11 czerwca 2021 r. | 13:21
9

Pod koniec kwietnia 2021 roku, Rada Gminy Dąbrowa Zielona podjęła "tajemniczą" uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Dąbrowa Zielona w trybie bezprzetargowym.

Chodzi o sprzedaż działki nr ewid. 2086 o powierzchni 0,26 ha.

Nawet radni gminy nie wiedzieli, komu ta działa ma zostać sprzedana. Wszystko jest owiane tajemnicą.

Uchwała została podjęta na wniosek Wójt Marii Włodarczyk.

Jak udało mi się nieoficjalnie dowiedzieć, działkę nabyła bądź ma bezprzetargowo nabyć rodzina Surlejów. Chodzi o Małgorzatę Surlej, zastępcę wójta w gminie Dąbrowa Zielona. Z uwagi na to, iż są to niepotwierdzone informacje, zwróciłem się w tej sprawie bezpośrednio drogą elektroniczną do Pani wicewójt. Niestety, nie otrzymałem odpowiedzi.

02.06.2021 r.

Szanowna Pani Wicewójt,
z uwagi na przygotowywany przeze mnie materiał prasowy, bardzo proszę o komentarz.

22 kwietnia Rada Gminy Dąbrowa Zielona podjęła uchwałę w sprawie wyrażenia zgody na zbycie nieruchomości stanowiącej własność Gminy Dąbrowa Zielona w trybie bezprzetargowym. Chodzi o działkę położoną w obrębie Dąbrowa Zielona, Gmina Dąbrowa Zielona oznaczonej w ewidencji gruntów i budynków prowadzonej przez Starostwo Powiatowe w Częstochowie jako działka nr ewid. 2086 o powierzchni 0,26 ha, dla której Sąd Rejonowy w Myszkowie Wydział Ksiąg Wieczystych prowadzi księgę wieczystą CZ1M/00101479/8.

Czy to prawda, że za zakupem tej działki stoi Pani bądź Pani mąż? Jaki był koszt zakupu tej działki? Czy zakup tej działki pozwoli połączyć "w jedną" Pani działki nr 2087 i 1040? Czym był motywowany?

W związku z przygotowywanym przeze mnie materiałem prasowym, uprzejmie proszę o odpowiedź do 8 czerwca 2021 roku do godz. 12:00.

Z poważaniem,
Paweł Gąsiorski
wDabrowieZielonej.pl

---

Zwróciłem się w tej sprawie do niektórych radnych. Nieoficjalnie odpowiedzieli mi, że to właśnie wicewójt kupiła lub kupi na bardzo preferencyjnych warunkach działkę gminną.

Następnie zwróciłem się z wnioskiem o udostępnienie informacji publicznej do gminy Dąbrowa Zielona. Do dziś nie otrzymałem odpowiedzi.

Przypominam, że chodzi o działkę, która ma 2600m2. Działka jest położona w atrakcyjnym miejscu. Jej szacunkowa wartość to ok. 120 000 zł.

Do sprawy z pewnością powrócę.

PAWEŁ GĄSIORSKI9 odpowiedzi na “Czy wicewójt bądź jej mąż kupili od gminy działkę na “preferencyjnych warunkach”?”

 1. Solka pisze:

  Traktują gminę jak swoją prywatność

  28
  2
 2. IzaK pisze:

  I wszystko pięknie zostaje w rodzinie. Państwo w państwie.

  19
  2
 3. Gienek pisze:

  Czego się spodziewać jak w gminie rządzi KO, nepotyzm i kokesiostwo jest tam nagminne. W dodatku niekompetentni urzędnicy.

  14
  2
 4. Ula pisze:

  To ewidentne działanie na szkodę gminy… A ciemny lud będzie klaskał, jak to się wiele w gminie robi… Oczywiście przy ładnych pensyjkach i takich okazyjnych zakupach…

  19
  2
 5. Dyzio pisze:

  A to jest dopiero wierzchołek góry lodowej. Pan Redaktor z pewnością będzie miał jeszcze wiele tematów do poruszenia. Ale każde szambo się kiedyś wylewa. Pytanie, czy samorząd nie podlega już żadnej kontroli?

  17
  5
  • K. pisze:

   Podlega kontroli – radnych (ale w większości samorządów tej swojej ustawowej funkcji w pełni prawidłowo nie wykonują, czynią to raczej powierzchownie i tylko tam, gdzie się w jakiś minimalny sposób znają), mieszkańców (ale zdecydowanej większości nie chce się lub nie mają czasu na, jak to się mówi “kopanie się z koniem”), wojewody i kilku właściwych kompetencyjnie organów nadzorczo-kontrolnych!

   • Mieszmkanka pisze:

    Radnym wystarczy 500 plus co m-c więc , więc głosują co im władza każe.
    Faktycznie większość nie ma pojęcia na temat przepisów samorządowych i widać to po sesjach na których w ogóle nie ma pytań , DYSKUSJI, łapa w górę, kasa do kieszeni i alllelluja i do przodu!!!!!!!

    1
    2
 6. TADEK LIPKA ŚWIĘTA ANNA. pisze:

  Z mocy prawa m.innymi ocenie wyborców wymiarowi sprawiedliwości itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *