zachmurzenie małe
16°
15°
czwartek
Reklama
Apel do mieszkańców Gminy Dąbrowa Zielona
06 października 2022 r. | 12:01
0

Wraz z początkiem okresu grzewczego apelujemy do mieszkańców gminy Dąbrowa Zielona o ostrożność i rozwagę przy eksploatacji urządzeń grzewczych oraz kominów.

Sadza i smoła osadzające się w kominie mogą być poważnym zagrożeniem dla mieszkańców budynku. Zgodnie z Ustawą Prawo budowlane czyszczenie instalacji kominowych powinno być wykonywane minimum raz w roku. Dbanie o sprawność instalacji grzewczej nie tylko minimalizuje konieczność kosztownych napraw, ale przede wszystkim zwiększa bezpieczeństwo domowników. Brak systematycznego oczyszczania i kontroli stanu technicznego przewodów kominowych (dymowych, spalinowych i wentylacyjnych) to główna podstawa do niewypłacenia odszkodowania z tytułu powstałej szkody.

Zachęcamy do zapoznania się z kampanią społeczną "Sadza płonie. Czad zabija. Żyj!" organizowaną przez Międzywojewódzki Cech Kominiarzy pod Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej, Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego, Związku Rzemiosła Polskiego oraz TVP3 Kraków. Celem kampanii jest eliminacja niebezpieczeństw związanych ze smogiem, zaczadzeniami i pożarami, których główną przyczyną są źle eksploatowane lub zaniedbane przewody kominowe i urządzenia grzewcze.Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *