zachmurzenie duże
27°
25°
poniedziałek
Reklama
GOK w Dąbrowie Zielonej
Spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim
03 marca 2023 r. | 13:37
0

W Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie autorskie z Jackiem Łapińskim- autorem książek: „Z uśmiechem Ci do twarzy. Dobry humor to lepsze życie”, „Dlaczego warto czytać”, Jak być lepszym”, pasjonatem psychologii pozytywnej.

Spotkanie połączone było z wręczeniem nagród dla laureatów konkursu Czytelnik Roku 2022 oraz grona aktywnych czytelników Biblioteki. Podczas prelekcji Autor podkreślał, że zawsze najważniejsza jest pogoda ducha i optymistyczne nastawienie do świata i ludzi. „Jesteś uśmiechnięty, to jesteś zdrowszy, lepiej działasz. Jeśli jesteś zdrowy i dobrze działasz, to odniesiesz sukces i będziesz jeszcze bardziej uśmiechnięty. Tak więc uśmiechaj się proszę, aby również los uśmiechnął się do Ciebie”.

Autor podczas spotkania dużo opowiedział o tym, jak ważne w życiu każdego człowieka jest posiadanie pasji. Równie istotne jest poświęcenie odpowiedniej ilości czasu na rozwijanie swoich zainteresowań. Kluczowy jest dystans do samego siebie, uśmiech, umiejętność przeżywania pozytywnego stresu i unikanie jego destrukcyjnej wersji, dbanie o rozwój umysłowy, zachwycanie się drobiazgami, czy pielęgnowanie dobrych relacji z innymi ludźmi.

Wszystkich uczestników spotkania Autor naładował pozytywną energią. Było sympatycznie, wesoło i inspirująco. Na zakończenie spotkania można było kupić książkę z dedykacją Autora. /GOK w Dąbrowie Zielonej/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *