zachmurzenie umiarkowane
20°
19°
sobota
Reklama
UG Dąbrowa Zielona
Bitwa Regionów w Dąbrowie Zielonej rozstrzygnięta
17 sierpnia 2022 r. | 13:47
0

14 sierpnia 2022 w Gminie Dąbrowa Zielona odbyła się VII edycja ogólnopolskiego konkursu kulinarnego dla Kół Gospodyń Wiejskich „Bitwa Regionów”. W Bitwie uczestniczyło 13 Kół Gospodyń Wiejskich z powiatu częstochowskiego. Jury po ocenie wszystkich potraw nagrodziła trzy potrawy. Bitwę Regionów wygrały Panie z KGW w Widzowie „Widzowianki” z potrawą Dzik w kruszynce. II miejsce zajęło KGW „ Klub Kreatywnych Kobiet” w Rybnej z potrawą Kreatywny smak tamtych lat, a III miejsce to KGW w Lelowie „LELOWIANIE” z Ciulimem lelowskim.

Gratujemy wszystkim drużynom smacznych potraw.

Imprezie towarzyszyły występy artystyczne Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Dąbrowy Zielonej z mażoretkami „VIVAT”, Zespołu Śpiewaczego „Lipowianki” z Cielętnik i Zespołu Śpiewaczego „Dąbrowianki” z Dąbrowy Zielonej oraz darmowe dmuchańce i animacje dla dzieci przygotowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Dąbrowie Zielonej.

Mieszkańcy oraz goście mogli spróbować prażuchów, zalewajki, pajdy chleba ze smalcem oraz pysznych ciast.

Dziękujemy Środowiskowemu Domu Samopomocy w Soborzycach, Domowi Senior Wigor, Gminnej Spółdzielni Socjalnej „Przyszłość” za przygotowanie potraw dla wszystkich uczestników.

Wydarzenie organizowane było przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi wraz z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa we współpracy z Agencją Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. /UG Dąbrowa Zielona/Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *